Kaip namų interjeras veikia mūsų nuotaiką ir emocinę būseną?

Mus supanti aplinka daro tiesioginę įtaką emocinei būsenai. Būdami harmoningoje, estetiškoje ir malonioje aplinkoje visi jaučiamės geriau nei apkrautoje ar netvarkingoje erdvėje. Kurdami namų aplinką  mes visada siekiame saugumo ir ramybės jausmo. Juk čia sugrįžtame po darbo dienos atsikvėpti ir pabūti su pačiais brangiausiais žmonėmis. Tad šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius dirgiklius, kurie trukdo namuose jaustis gerai ir kaip jų atsikratyti.

Tvarka namuose, tvarka jausmuose

Apkrautos, netvarkingos erdvės gali kelti nerimą ir susierzinimą. Įvairių tyrimų duomenys atskleidžia, kad netvarkingoje aplinkoje gali būti jaučiamas aukštesnis streso lygis, depresinės nuotaikos, prokrastinacija, sumažėjęs produktyvumas ir emocinis nuovargis. Tuo tarpu tvarkinga aplinka gali padėti jaustis ramiai ir netgi padidinti produktyvumą, jeigu dirbate namuose.

Didelės netvarkos pažabojimas gali skambėti varginančiai, bet neskubėkite visko iškuopti per dieną! Skirkite kasdien po 15-30 min. ir per kelias dienas pastebėsite, kad namuose tvarkingiau, viduje įsivyrauja harmonija. Tada beliks tik palaikyti kasdieną tvarką ir mėgautis ramybe.

Apgalvotai parinktos interjero spalvos

Spalvos taip pat turi įtakos mūsų emocinei būsenai. Todėl norėdami sukurti ramybės atmosferą, namuose rinkitės ramių tonų spalvas, pavyzdžiui, žalsvus, rožinius, pilkus, rusvus atspalvius. Bijote, kad bus nuobodu, nes mėgstate ryškias spalvas? Į namų dekorą įtraukite ryškesnius akcentus, pavyzdžiui, vieną svetainės sieną nudažykite ryškia spalva, rinkitės spalvingas dekoratyvines pagalvėles, vazas, paveikslus, foto drobes ar kitus dekoro elementus. Bet nepersistenkite. Kad ir kaip dievinate sodrią raudoną ar ryškiai oranžinę spalvą, jos gali ilgainiui varginti ir namuose niekaip negalėsite atsikvėpti.

Interjero detalės, akcentai

Apšvietimas veikia mūsų nuotaiką ir energiją

Mūsų organizmui geriausiai tinka natūrali dienos šviesa. Tad atverkite langus ir įleiskite į kambarius daugiau šviesos. Taip jausitės energingesni ir geresnės nuotaikos. Jeigu namuose trūksta dienos šviesos, jums gali padėti veidrodžiai – jie atspindi pro langą sklindančią šviesą. Šviesos trūkumas gali būt siejamas su vangumu, prasta nuotaika ir netgi depresija. Tad jeigu trūksta natūralaus apšvietimo, rekomenduojama į pagalbą pasitelkti dirbtinį.

Tačiau svarbu žinoti, kad itin ryški šviesa gali kelti stresą ir nerimą. Šalto, melsvo atspalvio šviesa taip pat gali neleisti smegenims atsipalaiduoti ir vakare ruoštis miegui. Dėl to namuose svarbu turėti skirtingo intensyvumo apšvietimą. Vakarop įjungti ne tokiais ryškias, šiltesnio tono lempas – prieblandoje lengviau atsipalaiduoti.

Malonus kvapas

Kvapas yra vienas didžiausių prisiminimus keliančių pojūčių. Bet sugrįžę namo mes tikrai nenorime užuosti pūvančių šiukšlių, neplautų indų ar kitų nemalonių kvapų. Vos pravėrus namų duris norisi užuosti gerą laiką ir ramybę. Tad kuriant jaukius namus svarbu nepamiršti namų ruošos, vengti palikti netvarką ir dažnai vėdinti namus. O tada galima išsirinkti namų kvapą ar eterinius aliejus, kurie padėtų sukurti norimą atmosferą.

Personalizuoti akcentai

Namų atmosfera susideda iš mažų detalių, kurios sukuria visumą. Namų interjere įtraukite jums ir jūsų šeimai malonių prisiminimų – nuotraukų, foto drobių, vaikų piešinių ar keramikos dirbinių, knygų ar kitų bendrus gerus prisiminius skatinančių elementų. Tam, kad namuose visi šeimos nariai jaustųsi gerai, kiekvienas turi turėti savo personalizuotą erdvę.

Investuokite į kokybę

Namų kūrimas yra nesibaigiantis procesas. Mes vis ką nors tobuliname ir geriname, kad gyventi būtų patogiau ir maloniau. Šiame procese svarbu prisiminti, kad funkcionalumas ir kokybė yra tokie pat svarbūs kaip ir estetika. Investuodami į kokybiškus daiktus, jūs išvengsite problemų, kad kas nors sulūžta ir sugenda. Tad jūsų namuose bus daugiau teigiamų emocijų ir malonaus laiko kartu.

Foto drobę, paveikslą ant drobės ar žemėlapį ant drobės su smeigtukais galite užsisakyti pas mus „Drobių Namuose”, – mes padėsime, kad Jūsų interjeras dar labiau pagerintų emocinę būseną.

Foto drobę galite užsakyti čia , paveikslų ant drobės katalogas , žemėlapių ant drobės su smeigtukais katalogas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.