Žemėlapis – neatsiejamas kelionių ir keliautojų atributas

Žemėlapis – neatsiejamas kelionių ir keliautojų atributas

Kadaise žmonės keliaudavo rankose laikydami didelį popieriaus lapą, subraižytą spalvotomis linijomis ir labai mažais užrašais. Šiandien šie popieriaus lapai telpa mūsų išmaniuosiuose telefonuose. Tad sėdėdami šturmano vietoje ir išgirdę vairuotojo prašymą patikslinti kelionės maršrutą, mes neieškome tradicinio žemėlapio automobilio daiktadėžėje, o įsijungiame mobiliąją programėlę. Nors laikai pasikeitė, mes žemėlapį vis tiek suprantame kaip neatsiejamą kelionių ir keliautojų atributą.

Žemėlapių evoliucija

Manoma, kad pirmieji žemėlapiai buvo nubraižyti VI-V a. prieš mūsų erą, kai dar buvo manoma, kad žemė yra plokščia. Sferinis žemės atvaizdavimas pasirodė Helenizmo laikotarpiu, o II a. pr. Kr. Ptolemėjaus sukurtu pasaulio žemėlapiu buvo naudojamasi visais viduramžiais. Prasidėjus Didiesiems geografiniams atradimams, keliautojai vis tobulino pasaulio žemėlapį, tikslino atstumus ir pasakojo neįtikėtinas istorijas iš tolimų, nepažįstamų kraštų, kol galiausiai viso pasaulio žemėlapis sutilpo į mūsų mobiliuosius telefonus.

Užtikrinta kokybė

2004 metais danų kilmės broliai Larsas ir Jensas Eilstrupas Rasmussenai pasibeldė į kompanijos „Google“ duris ir pristatė savo idėją – sukurti interneto programą, kuri leistų žmonėms ieškoti vietų žemėlapyje ir virtualiai nukeliauti į bet kurį pasaulio kraštą. Statiniai žemėlapiai jau kurį laiką buvo prieinami internete, bet vartotojai dar negalėjo priartinti vaizdo kompiuterio ekrane ir, pavyzdžiui, išvysti savo gimtųjų namų.

Brolių idėja „Google“ atstovams patiko ir 2005 metais mums gerai pažįstama „Google Maps“ aplikacija pasiekė Jungtinių Valstijų gyventojus, o po poros mėnesių – Jungtinės Karalystės. Įdomu tai, kad „Google“ nebuvo pirmieji pristatę virtualų žemėlapį – juos aplenkė kompanija „Yahoo“, kuri 2004 metais pristatė analogišką programą. Deja, žmonės neparodė tokio didelio susidomėjimo, kokį pritraukė „Google Maps“. Būtent šių virtualių žemėlapių pasirodymas tapo atspirties tašku visiems mobiliesiems žemėlapiams, navigacijos programoms ir netgi žaidimams.

Žemėlapis – kelionių entuziasto simbolis

Šiandien žemėlapiu naudotis yra labai paprasta. Galime balsu paklausti virtualaus asistento, kur nuvykti, ir šis įjungs žemėlapį mobiliajame telefone akimirksniu. Bet skaitmeniniais laikais mes vis imame pasigesti šio to tradicinio, apčiuopiamo ir primenančio apie laikus, kai keliautojų flotilės atradinėjo naujus kraštus. Žemėlapis tampa kelionių entuziasto simboliu, kuris puošia namų interjerą.

Mėlynas, detalus pasaulio žemėlapis iš toli

Keliones mėgstančių žmonių namuose galime išvysti įrėmintus istorinius žemėlapius, pasaulio gaublius ir žemėlapius ant drobės, kuriuose susmaigstyti smeigtukai – tai pastaruoju metu vis populiarėjantis dekoro elementas, kuris leidžia pažymėti jau aplankytas šalis ar miestus bei planuoti naujus maršrutus.

Svajonė apkeliauti pasaulį gali skambėti labai naiviai, bet juk nereikia leistis į nesibaigiančią 365 dienų kelionę aplink žemės rutulį! Mes galime planuoti kur kas trumpesnes keliones ir įgyvendinti šį planą per kelis metus arba tai gali būti viso gyvenimo tikslas. O savo planus arba apkeliautas vietas galite patogiai žymėti žemėlapyje ant drobės, kabančiu garbingoje namų vietoje. Tai taps ne tik praktišku įrankiu, bet ir namų puošmena ar pokalbių tema su svečiais. Juk visiems įdomu išgirsti ar prisiminti nuotaikingų kelionių įspūdžius.