Dekoravimo klaidos: į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis? Drobės namams

Dekoro klaidas dažnai darome net nesusimąstydami, o kartais jų net nepastebime. Tačiau jūsų vis nepaleidžia tas jausmas, jog kažkas ne taip? Norime pasidalinti dažniausiai pasitaikančiomis klaidomis ir keliomis idėjomis, kaip jų išvengti ir padėti išsirinkti tinkamą paveikslą ant drobės

Spalvos

Renkantis dekoro spalvą svarbu pasitikrinti, kaip spalvos atrodys tiek natūralioje dienos šviesoje, tiek prie dirbtinio apšvietimo. Taip išvengsite nemalonių netikėtumų, jog spalvos nublanks ar atsiskleis visai kitas atspalvis.

Svarbu, jog spalvos derėtų viena su kita. Jei pasirinksite per daug skirtingų spalvų, kurios nedera su baldais ar sienų spalva, gali susidaryti chaoso ar „perkrautumo“ jausmas. Geriausia iš pat pradžių pasirinkti keletą mėgstamų tonų, kurie dera tarpusavyje.

Lygiai taip pat nėra gerai ir atvirkštinis variantas, kai vyrauja tik viena spalva. Tarkim, jūs mėgstate mėlyną spalvą ir visas jūsų dekoras yra vien toks. Erdvei reikia įvairovės. Taip, jūs galite pasirinkti vieną vyraujančią dekoro spalvą, tačiau norint išvengti monotonijos, derinkite bent jau skirtingus jos atspalvius. O idealiu atveju bent dar su viena spalva.

Dekoravimo klaidos: į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis? Drobės namams 1

Sienų dekoras

Didelė klaida yra kabinti paveikslus pernelyg aukštai. Jei lubos žemos, pakabinti paveikslą ant drobės kiek aukščiau yra gera idėja. Tačiau venkite kabinti paveikslą ant drobės kone palubėje, nes tai keistai dalina kambario erdvę ir iškreipia proporcijas. Yra sakoma, kad geriausia kabinti paveikslą taip, jog jo centras būtų maždaug akių lygmenyje. Tai reiškia 145 – 175 centimetrus nuo žemės.

Harmonijos jausmą erdvėje taip pat sudrumsčia ir itin maži paveikslai ant drobės. Jei norite sienas papuošti vienu paveikslu ant drobės, verta rinktis didesnių matmenų meno kūrinį ar fotodrobę. Jei norite sienas dekoruoti skirtingų dydžių paveikslais ant drobės, didesnius turėtumėte kabinti žemiau, o mažesnius virš jų. Jei turite vieną didelį paveikslą – kabinkite jį centre, o mažesnius iš šonų. Toks paveikslų grupavimas bus ne tik įdomus akcentas, bet ir suteiks erdvei harmonijos.

Jei ir jums patiko ši idėja, mes norime priminti, jog fotodrobes galite užsisakyti skirtingų dydžių ir kombinuoti tarpusavyje!

Mažos klaidelės, kurias verta paminėti

Netinkamas baldų dydis. Lengva pasiduoti baldų salono įspūdžiui ir nusipirkti baldus, kurie visiškai netinka jūsų namams. Juk nenorite užgriozdinti svetainės per dideliu minkštu kampu! Tad svarbu, jog baldai kambary atrodytų proporcingai. To lengvai išvengsite, jei prieš tai išsimatuosite kambarį. Svarbu ir lubų aukštis bei langų dydis!

Kiekviena erdvė ar kambarys turi savo nerašytų taisyklių ir specifinių klaidų, kurių galima išvengti. Pavyzdžiui, virtuvės paviršius reiktų laikyti tuščius. Per daug daiktų sukuria netvarkos jausmą. Tas pats galioja ir visom mažom erdvėm!

Investuokite į šviestuvus. Šviesos šaltiniai labai svarbu, kuriant namų jaukumą. Tam puikiai tinka grindų šviestuvai bei stalinės lempos. Rinkitės šiltas šviesas.

Tikimės, jog radote naudingos informacijos, o dekoro klaidų sėkmingai išvengsite!

Paveikslą ant drobės išsirinkti galite paspaudę čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.