Vis kažko trūksta – o gal visgi dekoro per daug?

Mes mylime dekorą! Esam įsitikinę, kad tai suteikia namams ne tik estetikos, bet užpildo juos jaukumu bei geromis emocijomis. Jeigu jūs namų dekoravimui negailite laiko ir lėšų, tačiau vis esate nepatenkinti rezultatu, atrodo, kad vis kažko trūksta, galbūt problema slypi visai kitur. Pažvelkite kritiškai – ar dekoro visgi nėra per daug?

Per daug daiktų

Kai namuose per daug daiktų, tai iš karto sukuria ankštą, mažą erdvę. O bandant ją dekoruoti ir patobulinti tik dar labiau užsiverčiame nereikalingomis smulkmenomis. Pirmas darbas, kurį jums reikia atlikti, kritiškai peržvelgti, ko jums tikrai reikia.

Vis kažko trūksta – o gal visgi dekoro per daug?

Ką galite atiduoti, padovanoti, o gal net ir parduoti? Ar jums tikrai reikia trečio servizo, kurio nebuvote nei karto panaudoję? Galbūt juo suteiksite laimės kažkam kitam. Negailėkite daiktų, kurių niekada nepanaudojote, nelaikykite „o gal kada prireiks“ situacijomis. Tetos dovanotos vazos neištraukiate iš apatinės spintelės jau penkerius metus? Kokia galimybė, kad ji ten tūnos dar penkis, kol galutinai jos atsikratysite?

Patikėkite, sumažinus daiktų kiekį, jūsų namai taps optiškai erdvesni bei šviesesni. Pamatysite juos kitomis akimis, bus lengviau kurti jaukią namų erdvę. O ir namų ruošos darbai užtruks trumpiau.

Duokite daiktams antrą šansą

Visai nebūtina pirkti naujų daiktų. Būkite išradingi – prikelkite jau turimus dekoro elementus naujam gyvenimui. Galite panaudoti jau turimus daiktus pagal kitą paskirtį, juos patobulinti ar pakeisti. Taip sutaupysite lėšų bei prisidėsite prie tvarumo. O patį procesą galite paversti į kūrybines dirbtuves visai šeimai!

Pavyzdžiui, jei turite permatomą vazą, galite paversti ją žvakide. Priklausomai nuo vazos dydžio, pritaikykite žvakę ir priderinkite jos spalvą prie aplinkos.

Galite šiek tiek pameistrauti: perdažyti nuotraukų rėmelius, o gal dekupažu išmarginti gėlių vazonus. Leiskite pasireikšti jūsų vaizduotei!

Kokybė, o ne kiekybė

Mažiau yra daugiau. Venkite nuasmenintų mažų dekoro elementų. Jei, tarkim, ant židinio sudėsite daugybę skirtingų žvakių, statulėlių, suvenyrų iš kelionių, kažin, ar tai kurs jaukią erdvę. Greičiausiai tai atrodys tiesiog netvarkingai. O šito efekto būtent ir vengiame. Investuokite į kokybiškus akcentus. Tai gali būti prabangus užtiesalas miegamajame arba ilgos užuolaidos svetainėje.

Visada geras pasirinkimas yra paveikslai. Vienas efektingas paveikslas tikrai patraukia akį. Fotodrobės taip pat puikiai tinka ne tik dėl estetikos, bet dėl galimybės suteikti dekorui prasmės. Jūs galite pasirinkti motyvą, kuris jums sukelia gerus prisiminimus arba įamžinti jums svarbias akimirkas.

Užsisakyti drobę ir suteikti tą norimą akcentą jūsų namams galite čia.
Taip galite išsirinkti paveikslus ant drobės iš mūsų siūlomo katalogo, kurį rasite paspaudę čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.